Binance Borsası

0
444

Popniex ve Bittrex den sonra ortaya çıkan Binance Borsası piyasadaki en yeni borsa isimlerinden biridir. Diğer borsa sistemleriyle aynı mantıkta çalışan bu sistemi yeni olmasına rağmen birçok yatırımcı kullanmaktadır.

Binance üyelik oluşturmak için öncelikle siteye giriş yapmanız gereklidir. Buradan üst menüde yer alan ‘ register ‘ linkine tıklayınız. Daha sonra sağ tarafta gördüğünüz basit bir form gözünüze çarpacaktır. Bu form sizin robot olup olmadığınız kontrol etmek içindir.  Çok basit bir şekilde bu formu doldurduktan sonra, forma yazdığınız e posta adresinize bir link gönderilecektir. E postanızdan linke tıklayarak üyelik işleminizi tamamlıyorsunuz. Binance borsa üyeliğinden sonra ilk açtığınızda sizlere 2 farklı doğrulama kodu gelecektir. Bu kodlardan biri 2FA prosedürü ve 2FA BACKUP KEY barkodudur. Sizlerde bunlardan birini onayladıktan sonra diğerini yedekleme işlemi yapınız. Bu doğrulama kodlarını birçok insan onaylamıyor daha sonra yaparım diyerek geçiştiriyor. Bizim sizlere tavsiyemiz hesabınızı daha güvenilir hale getirmek için mutlaka onaylayınız.

Binance Borsasına Para Yatırma

Binance borsasına giriş yapıp üyeliğinizi oluşturduktan sonra artık Binance para yatırma işlemine geçiş yapabilirsiniz. Binance borsası üst menüsünde yer alan FUNDS menüsünün alt kısmında Deposits Withdrawals bağlantısını göreceksiniz. Önünüze çıkan sayfada işlem gören para birimleri listeli bir tablo şeklinde göreceksiniz. İlk sırada Binance borsasının kendi kripto parası olan Binance’yi göreceksiniz. İkinci sırada ise Bitcoinlerle karışılacaksınız. Bitcoin karşısında ki deposit butonuna basarak ardından gelen site adresine gelecektir. Bu site adresi sizin borsa adresinizdir. Tavsiyemiz borsa adresinizi kopyalayabilir ya da QR kod oluşturarak bu adrese para gönderebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz kripto paranın yanında deposit yerine suspend yazıyorsa, şuanda borsada işlem gösteremeyeceğiniz anlamına gelir.

Binance Borsasından Para Çekme

Binance borsa para çekme işleminde ise ‘ Withdrawals ‘ butonunu kullanacağız. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza Label kısmı çıkacaktır. Buradan Label’e adrese vermek istediğiniz ismi yazarak kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Eğer hesabınız onaylanmadıysa günlük olarak sadece 2 BTC çekim yapabileceğinizi unutmayınız.

Binance üzerinde işlem ücretlerinden (fee) bazıları:

Bakiye Ekleme: Ücretsiz
Trade Komisyonu: % 0,1

BNB Çekimi: 1 BNB Komisyon
BTC Çekimi: 0.0005 BTC Komisyon
ETH Çekimi: 0.005 ETH Komisyon
LTC Çekimi: 0.001 LTC Komisyon
NEO Çekimi: Ücretsiz
QTUM Çekimi: 0.1 QTUM Komisyon
SNT Çekimi: 1 SNT Komisyon
EOS Çekimi: 0.1 EOS Komisyon
GAZ Çekimi: Ücretsiz
BTM Çekimi: 1 BTM Komisyon

Binance Borsasında Alış-Satış Yapma

Binance borsasına para yatırdıktan sonra Binance alış satış işlemlerine geçebilirsiniz. İlk olarak takas işleminden başlamanızı tavsiye ediyoruz. Binance borsasının iki ara yüzü vardır. İlki temel kullanım ikincisi ise ileri düzey kullanımdır. İleri düzey kullanımla ismi kadar zor değildir. Yatırımcıların çoğu ilk günden itibaren ileri düzey kullanmaktadır. Üst menüden exhange menüsünde bir liste açılacaktır. Bu listeden advanced bağlatışına tıklayınız. Karşınıza grafikler çıkacaktır. Emir tabloları, alış satış için kutular ve portföyünüzü kolayla görüntülemeniz için en altta bir kısım göreceksiniz. Öncelikle alış satış yapacağınız para kurunu seçmeniz gereklidir. Seçtikten sonra adımları takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here