Binance(BNB) Coin nedir? Nereden Satın Alınır?

0
804

Kripto paralarla ilgileniyorsanız eminim Binance(BNB) coini son günlerde sıklıkla duymuşsunuzdur gelin yatırım yapmadan önce BNB yakından tanıyalım

Binance(BNB) Coin nedir?

ÇiN merkezli kripto para borsası Binance ,coin alım satımında 180-210 milyon $ piyasa değerine sahiptir aracılık hizmetlerinde gösterdiği bu başarıyı kendi çıkardığı Binance BNB coindede devam ettirmekte coin borsalarında hızla yükselen Binance(BNB) Coin yatırım aldığı müşterilerini üzmedi.

Piyasaya 0,11 $ işlem görmeye başlayan Binance(BNB) şu anda

Binance(BNB) Ethereum altyapısından geliştirilen ERC20 standardını kullanmakta piyasada toplam 200 milyon (BNB) bulunmaktadır.Coinlerin %40 nı ICO’da %10 Binance şirketinde %10 melek yatırımcılara dağıtıldı.

(BNB) amacı Binance Borsasında yaptığınız alım-satımlarda daha az komisyon ödemenizi sağlamak komisyon avantajının yanında borsada bulunan diğer coinleride BNB aracılığıyla alabilirsiniz.

Peki bu komisyon oranları ne işimize yarıyacak derseniz örneğin ENİGMA(ENG) coinini aldığınız düşünürsek bu işlemden 1 dolar komisyon ödemeniz gerekir ancak hesabınız Binance(BNB) coin bulunması durumunda komisyon olarak 0.5 dolarlık (BNB) Coininizi kullanıyor bu durum alım-satımlarınızda size büyük oranda avantaj sağlayacaktır .

Binance(BNB) Avantajları nelerdir?

 • ilk yıl tüm masraflarda %50

 • İkinci yıl tüm masraflarda %25

 • Üçüncü yılda tüm masraflarda %12.5

 • Dördüncü yılda tüm masraflarda %6.75

 • Beşinci yıldan itibaren herhangi bir düşüş bulunmamak

 

Binance böylelikle  alışverişte motive edici bir güç olarak kullanılmaktadır.

En önemlisi Binance(BNB) Coin aldıktan sonra Binance sayfasında ayarlar kısmında Using “BNB to pay for fees’’(50% discount)’’seçeneğini ON yapmayı unutmayın.

Nereden Satın Alınabilir?

Günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance borsasından Binance(BNB) satın alınabilir.

Nasıl Satın Alınır?

 • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmanız gerekli. Teleşlanmayın kayıt sandıgınız kadar uzun degil, buraya tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.
 • Adım 2: Kayıt sırasında güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve borsada kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen maildeki bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvenli  tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
 • Adım 3:Binance borsasında biraz bitcoin yada Ethereum gönderin. Binance(BNB) coin satın almak için borsadaki cüzdanınıza para transfer etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
 • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin bulamadıysanız, aramanızı daha hızlı yapmak için sayfadaki  arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
 • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoinlerinizi sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Binance(BNB) tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance hesabınıza bir kaç dakika içinde transfer olacaktır.
 • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde BNB/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
 • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Binance(BNB) coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. Binance(BNB) Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde hesabınızda gözükecektir.

Binance(BNB) Degeri Nedir?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

Binance(BNB) Coin fiyatı 2018’de artacak / yükselecek mi?
EVET,Binance(BNB) COİN FİYATI BİR YILDA 14.109 USD’DEN 16.552 USD ‘YE YÜKSELEBİLİR.

Binance(BNB)’YE yatırım yapmak karlı mı?
EVET UZMANLARIN GÖRÜŞLERİNE GÖRE BİR YILDA UZUN VADELİ KAZANMA POTANSİYELİ +17.32%’DİR.

Binance(BNB) Coin Bitcoin’i geçecek / aşacak mı?
TAHMİNLERE GÖRE, BU YAKIN GELECEKTE GERÇEKLEŞMEYECEK.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here