Bitcoin Ve Altcoin Farkları Nelerdir?

Bitcoin (BTC) ve Altcoin nedir farkları nelerdir? Hangi adımlar izlenmelidir? Nelere dikkat edilmelidir. Hangi borsadan alınabilir? Bu yazıda bunları inceleyeceğiz.

0
385

Bitcoin Ve Altcoin Nedir?

Bitcoin, sanal olarak kullanılan paradır. Ülkenizin para birimi ne olursa olsun kendi para biriminizle bitcoin satın alabiliyorsunuz. Bu satın aldığınız bitcoinleri yüksek şifreli bir sanal cüzdanda muhafaza etmektesiniz.

            Bankalar aracılığıyla yapıldığında farklı ülkeye yapılan para aktarım işlemi olan swift işlemlerinde ücret öderken Bitcoin sayesinde hiçbir ücret vermeden işleminizi sağlayabilir hatta ödeme de kabul edebilirsiniz. Ve tüm bu işlemlerinizi devlet denetimine tabii olmadan bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Ve Altcoin Farkları

    Sanal cüzdanınız alım satım yatırım işlemleriniz ile istediğiniz bakiyeye geldiğinde yine kendi ülkeniz para biriminde tutarı geri alabiliyorsunuz. Kullanıcılarına yüksek oranda kar sağlamaktadır.

            Altcoin, bitcoin alt yapısı ve aynı amaçlı üretilmiş bir sistemdir. Bitcoin bir alt yapısına sahip olup algoritması henüz tam anlamıyla gelişmemiştir. Altcoinlerde tercih edilmeli daha çok kullanılan, değişim yapılan ülkeye de işlenebilecek olan Altcoin tercih edilmelidir. Her iki finansal işlemde de kullanıcının yaptığı işlemler tamamen gizli tutulmakta olup fakat devlete vergi ödemek istemeyen ya da yasal olmayan yollardan kazanılan paranın aklanması işlemini sağladığı için güvenlik açığı da doğurmaktadır.

Bitcoin Ve Altcoin Farkları Nelerdir?

Sanal para yatırımı ve satışı insanlar tarafından rağbet görmekte ve her geçen gün gelişmektedir. Bitcoin madenciliği çok bilinmekle birlikte alım satımı zor olduğu için alternatif sanal paralar meydana çıkmıştır. Bitcoin sanal paranın en güzel yanı güvenilir olması ve insanların ilgisinin üzerinde olmasıdır. Bitcoin alternative olarak bilinen Altcoin çeşitleri de hizmete sunulmuştur. Altcoin ve bitcoin algoritmaları oldukça benzerdir. Bitcoin 9 senelik bir kripto para sistemi olduğu için yeni çıkan altcoinlerden daha çok ilgi görmüştür. Fakat altcoinlerin yeni piyasaya çıkması, geniş işlem seçeneğine sahip olması anlamına da gelmektedir.

Bitcoin Ve Altcoin

            En bilinen altcoin çeşitleri Ethereum ve Litecoin ’dir. İlk çıkan altcoin para sistemi ise Ripple’dır. Fakat Bitcoin daha fazla insana hitap etmektedir. Altcoinler yeni başlayanlar için uygundur. Dikkat edilmesi gereken ilk şey güvenilir bir yerden alım satımı gerçekleştirmenizdir. Altcoinler Bitcoin kadar yüksek kar getirmez, fakat yeni kullanıcılar için Altcoinden başlamak tavsiye edilir. Elektronik para sistemini bilmeyenler için güzel bir avantajdır. Özellikle Litecoin insanlar tarafından benimsenmiştir. Litecoin, Bitcoin işlemlerinden daha hızlıdır.

Bitcoin Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

 

ALTCOİN İncelemeleri

Nereden Satın Alınabilir?

Günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance ÜYE OL! borsasından Bitcoin (BTC) satın alınabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here