Bitcoin Madenciliği Nedir?

0
424

Bitcoin Madenciliği Nasıl Çalışır? Bitcoin Miner Nasıl Kurulur? Bitcoin Madencilik Havuzları Nedir?

Bitcoin son zamanlarda kişilerin özellikle bireysel yatırım yapmak amacı ile para yatırdıkları sanal para birimidir. Uzmanlar tarafından güvenilirliği hâlâ tartışılsa da pek çok kişiye büyük oranlarda kâr elde ettirdiği bilinmektedir. Bu nedenle de yatırım yapmak isteyen kişilerin kullandıkları yöntemlerden bir tanesidir. Piyasa takibi ve araştırma doğrultusunda yapacağınız yatırımlar ile bitcoin satın almak uzun vadede kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Bitcoin, sanal ortamda bulunan bir sanal madenden çıkarılmaktadır. Sanal madende Bitcoin arayan kişiler de Bitcoin yatırımı yapan kişilerden oluşmaktadır. Yani Bitcoin ile para kazanmak isteyen kişiler Bitcoin madeninde Bitcoin ve Blockchain üretimi için de kullanılmaktadır.

Bitcoin madenciliği yapan çok sayıda yatırımcı bulunmaktadır. Günümüzde bulunan ekonomistler tarafından Bitcoin madenciliği yapan çok sayıda yatırımcı olduğu ve artık madene atılan kişilerin yeterince ya da istediği şekilde kâr edemeyeceği söylense de her gün çok sayıda kişi Bitcoin madenciliğine başlar durumdadır.

Bitcoin Miner Nasıl Kurulur?

Bitcoin Miner, Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişilerin belirli bir donanıma sahip olması ve bu donanım ile beraber Bitcoin madenciliği yapması gerekmektedir. Bitcoin Miner, madencilik yapmak için gerekli olan üç farklı donanım ile alakalı bir konudur. Bu üç farklı donanım fiyat ve özellikler yönü ile birbirinden farklıdır. Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişiler bu donanımlara sahip olmalıdır.

Bitcoin madenciliğinde kişinin madenciliği yapması için sahip olması gereken donanımlar üçe ayrılmıştır. Bu donanımlar GPU’lar, FPGA’lar ve ASIC’ler. Kişiler donanımını seçerek bu yazılımları faaliyete getirdikten sonra kurmaları gerekmektedir.

Bitcoin Madencilik Havuzları Nedir?

Bitcoin madencilik havuzları sanal para yatırımı yapan kişilerin mutlaka bilmesi gerekenlerin arasında bulunmaktadır. Bitcoin madencilik havuzları yani daha yaygın bilinen adı ile pool mining, yatırım yapmak isteyen kişilerin donanımlara sahip olmadığı zaman başka madenciler ile beraber çalışmasına verilen addır. Donanımı olmayan kişiler bir havuza katılarak madencilik yapabilmektedir.

Dijital para madenciliğine katılmanın en kısa ve bir bakımdan da kârlı yolu maden havuzuna katılmaktan geçmektedir. Depolama alanından tasarruf eden kişiler kazançlarının çok küçük bir miktarını komisyon olarak havuz yazılımına vermektedir.

Bitcoin’nin Güncel Degeri Nedir?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here