Bitcoin Mining Yazılımı Nedir?

0
410

Bitcoin’de yaşanan büyük çıkışla beraber mining (madencilik) konusunda insanların kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Bitcoin madenciliği, yapılan ödemeleri herkese açık olan bir deftere (sistemde bu deftere blok zinciri denilmektedir.) kaydetme işlemidir. Geçmişteki ödemelerin kaydedildiği alana blok zinciri denilir. Çünkü bloklar bu zincirde bulunmaktadır. Bitcoin madenciliği yapacak olan kişi, hesaplama yetkisi kullanabilmesi gerekir. Aynı zamanda sistem üzerinde yer alan koruma sistemlerini bilmeli ve doğru bir şekilde bunları senkronize edebilmelidir. Belirttiğimiz bu işlemleri yapabiliyorsanız sizin de bir Bitcoin madencisi olduğunuzu söyleyebiliriz. Bitcoin madenciliğini yalnız başına yapmak isteyen kişilerin gerçekten iyi bir bilgisayar sistemine ihtiyacı vardır.

Bitcoin madenciliği yaparak Bitcoin kazmak istiyorsanız donanımlarınızın üst seviyede olması çok önemlidir. Evinizde kullandığınız bilgisayarlarla Bitcoin üretimi yapmanız imkansızdır. Bitcoin mining sistemleri alarak veya kiralayarak madencilik yapabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli Mi?

Bitcoin sistemi bazı protokollere bağlı olarak çalışmaktadır. Bitcoin’in bağlı olduğu bu protokoller sayesinde sistemde yaptığınız bütün işlemler şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin’in protokoller dışında çok güçlü bir işlem kaydı da bulunuyor Bitcoin cüzdanınızın şifresini birisine vermeye ya da çaldırmazsanız veya bilgisayarınıza virüs bulaşmazsa Bitcoin’lerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi neredeyse imkansızdır. Bitcoin sistemi, kripto para teknolojisi olduğu için aynı parayı birden çok harcamak mümkün değildir. Bu yüzden kimse kafasına göre Bitcoin satımı veya üretimi yapamaz. Size ait olan ve birisine gönderdiğiniz para kayıt altındadır.

1 Bitcoin Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here