Bitcoinlerimi Nasıl Depolayabilirim? Bitcoin Cüzdanı (Wallet) Nedir?

0
524

Bitcoin cüzdanı nedir? Bitcoin, son birkaç sene içerisinde adından sıkça bahsettiren sanal para birimine verilen addır. Son yıllarda bitcoin kendisine yatırım yapan kişilere kat kat para kazandırması ile gözlemlenmiştir. Özellikle bireysel anlamda yatırım yapmak isteyen kişiler için hem çok fazla kazandıran hem de karışık olmayan bir sistemden kurulmuştur. Sanal bir ortamda para kazandırdığı için bazı kişiler tarafından güvensiz olduğu düşünülse de Bitcoin konusunda tedbir alarak zarar eden kimse bulunmamaktadır. Bitcoin nasıl depolanır sorusu ise kullanıcılar için merak edilen konulardan biridir.

Bitcoinlerin Saklanması Neden Gerekir?

Bitcoin üzerinden yatırım yapan herkes Bitcoinlerini çeşitli şekillerde depo etmeye çalışmaktadır. Bunun nedenleri arasında Bitcoin’in değerinin sürekli olarak artmasından dolayı kötü amaçlı yazılımların kişilerin Bitcoinlerini çalmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Bu kötü yazılımların bazıları ise kendilerini iyi yönde bir yazılım şeklinde göstererek çalma potansiyelini arttırmaktadır. Bu nedenle de kişiler sanal paralarını korumak için güvenilir bir ortama ihtiyaç duymaktadır.

Bitcoinler Nerelerde Saklanabilir?

Bitcoin saklamak için Bitcoin ticareti var olduğundan beri cüzdanlar bulunmaktadır. Bu cüzdanlar yine sanal ortamdadır ve iki adet anahtarı bulunmaktadır. Anahtarlar kullanıcıyı mail yöntemi ile gönderilmektedir. Bir anahtarın saklanılmasına ve bilgilerinin gizli tutulmasına gerek yokken diğer anahtar ile ticari işlemler yapıldığı için bilgileri gizli tutulmaktadır.

Wallet ismi ile de anılan Bitcoin cüzdanları iyi yazılımlardan oluşmakta ve büyük şirketler tarafından muhafaza edilmektedir. Bu nedenle küçük bir Bitcoin yatırımı olan kişiler cüzdanı gönül rahatlığı ile kullanabilmektedirler.

, sanal paraları korumak amacı ile ortaya çıkan yazılımlardır. Her türlü kötü yazılıma karşı cüzdanın içerisindeki Bitcoinleri korumaktadırlar. Bu nedenle de sanal parası olan kişilerin kullanması gereken saklama yerlerinden bir tanesidir.

Bitcoin Cüzdanının Özellikleri Nelerdir?

Wallet kullanabilecek olan kişilerin çoğu Bitcoin cüzdanı özelliklerini merak etmektedir. Bitcoin cüzdanı güvenilir yazılım adresleri tarafından oluşturulmaktadır. Bu güvenilir ve iyi huylu yazılım adresleri sanal paraları kötü yazılımlar tarafından çalınmaktan korunmaktadır.

Bitcoinleri depo ederek kullanıcıların kendi özel anahtarları ile işlemlerini yapmasını sağlamaktadır. Üçüncü kişili ticari bir etkileşime izin vermeyen Bitcoin cüzdanı pek çok kişi tarafından sanal paralarını koruma altına almak amacı ile kullanılmaktadır.

En Çok Kullanılan Bitcoin Cüzdanları Nelerdir?

Kullanıcılar tarafından internet üzerinden aktarım yapılabilen ve iki eşleniğin birbirine bağlanması ile kayıt oluşturulan sistemde en çok tercih edilen bitcoin cüzdanları taşınabilir ve pratik kullanımından dolayı mobil cüzdanlardır. Akıllı telefonlara yüklenecek uygulama ile birlikte kullanılabilen sanal para cüzdanları bilgisayarınız üzerinde de kullanılabilir. Bitkonlarınızı bu cüzdanlar sayesinde saklayabilir, mobil bankacılık mantığında ancak fiziki karşılığı bulunmayan kripto paralarınızı işlemlerinizde değerlendirebilirsiniz.

Bitcoin’nin Güncel Degeri Nedir?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here