Bittrex Nedir?Nasıl Kullanılır?Nasıl Üye Olunur?

0
431

 

Bittrex  Şirketi , IT ve güvenlik uzmanları tarafından 2014 yılında 50 yılık aşkın bilgi ve tecrübeye sahip birikimiyle kurulmuştur Şirketin merkezi Las Vegas, Nevada’dır. Güvenliğe olan bağlılığı, çok çeşitli şifreli para birimleri sunması, sadece güvenilir paralara odaklanması anlamına geliyor.

Bittrex Nedir

Bittrex borsası en eski kripto borsalarından diyebiliriz. Her geçen gün kripto paraların yenisinin çıkmasıyla beraber bu borsa sistemi de kendine geliştirici güncellemeler getirmektedir. Birçok borsaya göre çok daha güvenilir ve çok daha basit kullanımıyla yatırımcıları cezbetmektedir.

Bittrex geçmişi olmasına rağmen daha yeni yeni dünyada ve ülkemizde popülerleşmeye başlamıştır. Çünkü kripto paralarda eskiden beri olmasına rağmen büyük vurgunlar yaparak daha yeni yeni popüler olmaya ve insanlardan talep görmeye başlamıştır. Bittrex borsası yatırımcılara zengin altcoin yapısı ve birçok coin sistemiyle geniş bir kartela açmaktadır. Aynı zamanda borsanın hacmi oldukça geniş olduğu için insanlardan fazlaca talep görmeye başlamıştır.

Bittrex Borsasına Üye Olma

Öncelikle bu borsa sistemine basit bir ritüelle kayıt olmanız gereklidir. Kayıt olmak için Bittrex borsası sitesine giriş yaptıktan sonra menüden İngilizce dil seçeneğiyle bilgilerinizi ve elektronik postanızı yazarak kolayca üye olabilirsiniz  daha sonra e postanıza gelen linki onaylayarak hemen para yatırma işlemine geçebilirsiniz.

Bittrex Para Yatırma

Bittrex borsasına üye olduktan sonra giriş yapınız ve üst menüde yer alan ‘ wallets ‘ seçeneğine tıklayınız. Açılan liste tabloda birçok kripto paranın simgesini göreceksiniz. Bittrex para yatırma işlemi için kullanacağınız kripto paranın sağ tarafında bulunan mavi + sembolüne basarak para yatırabilirsiniz. + sembolüne bastıktan sonra size bir adres vermesini bekleyeceksiniz. Eğer size yeni bir adres vermiyorsa New adres butonuna tıklayarak yeni bir adres talebinde de bulunabilirsiniz. Para yatırma işleminizin hesabınıza geçip geçmediğini sayfanızın alt kısmında bulunan deposit history tablosunda görüntüleyebilirsiniz.

Hangi kripto paraları alabilir / satabilirim?

Bittrex,aşağıda sayılanlar haricinde geniş yelpazede kripto para sunar

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • NEO
 • OmiseGO
 • tire
 • Nexium
 • Siacoin
 • Zcash

Bittrex Komisyon Ücretleri Ne Kadar ?

Bittrex basit bir komisyon sistemi vardır tüm kullanıcılarına % 0,25’lik bir komisyon oranı sunar. Para yatırma veya para çekme işlemleri için herhangi bir ücret belirlenmesede, her para biriminin alım-satımı için bir transfer ücreti belirlenmiştir.

Bittrex Borsasında Para Yatırma Çekme Limitleri

 • İlk Hesap (Dogrulanmamış):Günlük maksimum 1 BTC veya eş değer kripto para
 • Onaylanmış(2 faktörlü kimlik doğrulama) Hesap. Günlük maksimum 3 BTC veya eş değer kripto para
 • Doğrulanmış ve Şirket hesapları. 100 BTC veya veya eş değer kripto para

Gelişmiş bir hesaba sahip olabilmek içinfotograflı kimlik ve selfi fotoğrafı göndermeniz gereklidir.

Bittrex İşlem Yapmak güvenlimidir?

Bittrex yüksek güvenlikli standartlara sahip olmaya önem vermektedir.Başlangıçta 2 faktörlü kimlik doğrulamaya ek olarak Gelişmiş hesaplara  katı doğrulama işlemlerine sahiptir.Ayrica platform müşterilerinin fonlarının % 80-90’ının çevrimdışı depolanmasını sağlamak için çok faktörlü  cüzdan stratejisi kullanıyor.

Bittrex Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Geniş yelpazede kripto para seçimi
 • Gelişmiş Güvenlik Sistemleri
 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Otomatikleştirilmiş özellikler

Eksileri

 • Uzun doğrulama işlemleri
 • Yavaş Müşteri hizmetleri

 

Bittrex Birden Fazla Hesaba İzin Veriyormu?

Evet birden fazla hesaba izin verir.Ayrıca,kullanıcılar aynı kimlik biligileri ile hesap açma işlemi konusunda borsayı bilgilendirmelidir.Dikkat edilmesi gereken husus açılan birden fazla hesap arasında alışveriş imkanının olmaması

 

Bittrex Borsası Alış Satış İşlemleri

Öncelikle makalemizde Bittrex alış işlemleri anlatacağız. Alış işlemlerini gerçekleştirmek için karşınıza çıkan UNİTS bölümde wavves miktarı, bids kısmı ise wavves için ödeyeceğiz fiyat teklifini anlatmaktadır. Öncelikle alış miktarınızı belirleyin bunun için bir fiyat teklifinde bulunmanız gereklidir. fiyat teklifini girdikten sonra incelemelerde bulunabilirsiniz. Birçok yatırımcı fiyat teklifinden önce Price seçeneğinden işlem görmüş kripto paraların alış satış fiyatlarını ve miktarlarını incelemektedir. Sizlerde bu bağlantıdan en son satış ve alış işlemlerini inceleyerek bir fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Doldurma işleminizi tamamladıktan sonra Total kısmından waveslerin toplam değerini kontrol ediniz. Ve onaydan geçtikten sonra alış işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bittrex Satış İşlemleri

Aynı alış işleminde gerçekleştirdiğimizi, Bittrex borsasında satış içinde aynı yolları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Units kısmından satış yapacağınız adeti ve Price satış fiyatlarını belirledikten sonra total kısmından da elinize ne kadar BTC geleceğini kontrol edebilirsiniz.

Hesabımdaki Paraları Bittrex Aracılığıyla Çekebilirmiyim?

Hayır Bittrex herhangi bir döviz birimiyle para çekilmesine izin vermez.Paralarınızı alabilmek için  cüzdan edinerek adres oluşturmanız gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here