Decentraland (Mana) Coin Nedir?Nereden Satın Alınır?

0
741

Decentraland Mana Coin Nedir

Kısaltması Mana coin olarak bilinen kripto paranın gerçek adı Decentraland (Mana) coindir. Ethereum blokçuları ile adlandırılan topluluk tarafından çok ciddi bir şekilde desteklenen kripto para çeşididir. Bu coini alıp kar elde eden yatırımcılara hitap etmekle beraber yatırım işine giremeyecek kadar parası olmayan kişilere de hitap etmektedir. Bu coin için içerik ve uygulamalar tasarlayabilir, bu tür uygulamalardan yararlanabilir ve böylelikle bu coinden para kazanbilirler. Yatırımcılara hitap eden başka bir yönü de açık arttırma sistemidir. Bu açık arttırmalar Mana coin üzerinden olmaktadır ve katılmak için belirli bir miktar Mana coin taahhüt edilmesi gerekmektedir. Bu arttırmalarda ev, araba, telefon ve hatta arazi bile satılmaktadır. Yeni açık arttırmaların olması ile değerinin daha çok artacağı ve toplum tarafından daha çok keşfedileceği ön görülmektedir.

Decentraland (Mana) Coin Ekibi

Nereden Satın Alınabilir?

Günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance borsasından Decentraland (Mana) satın alınabilir.

Nasıl Satın Alınır?

  • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmanız gerekli. Teleşlanmayın kayıt sandıgınız kadar uzun degil, Buraya tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.

  • Adım 2: Kayıt sırasında güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve borsada kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen maildeki bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvenli  tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 3:Binance borsasında biraz bitcoin yada Ethereum gönderin.Decentraland (Mana) coin satın almak için borsadaki cüzdanınıza para transfer etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
  • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin bulamadıysanız, aramanızı daha hızlı yapmak için sayfadaki  arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoinlerinizi sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Decentraland (Mana) tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance hesabınıza bir kaç dakika içinde transfer olacaktır.
  • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde MANA/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Decentraland (Mana) coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. Decentraland (Mana)  Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde hesabınızda gözükecektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here