Ethereum Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

0
492

Ethereum (ETH) wallet oluşturma işlemleri, akıllı mobil cihaz ve masaüstü cihazlara göre değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda, Google Play ya da AppStore üzerinden ‘Ethereum Wallet’ uygulamasını indirebiliyorsunuz. Bu uygulamaları yalnızca cüzdan için kullanmanız önemli. Alım işlemleri için siteyi kullanabilirsiniz. Bazen ücret hataları olabiliyor. Cüzdan açmak için ise, uygulamaya kayıt olup giriş yapmalısınız. Ardından ‘my wallet address’ üzerinden cüzdan bilgilerinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Ethereum gönderimleri için kullanmak isterseniz ‘send’ butonunu kullanabilirsiniz. Bununla beraber doğrudan ‘ethreum’ butonundan da bakiyeniz gösterilecektir. Herhangi bir yanlışlık ya da değişen bir ayar varsa, ayarlar kısmından tamamlayabilirsiniz.

Ethereum PC için Cüzdan Oluşturma

PC cüzdanlarından söz etmek gerekirse de, myetherwallet.com adresini kullanabilirsiniz. Ya da Jaxx gibi yazılımları indirerek kısa sürede cüzdan oluşturabiliyorsunuz. My Ether Wallet sitesi üzerinden gerçekleştirmek isterseniz, ‘generate wallet’ sekmesini kullanmanız gerekiyor. Sonrasında güçlü bir şifre oluşturun, alanına 9 haneli bir şifre girmeniz beklenmekte.

Ethereum Cüzdan

Şifreniz belirlendikten sonra ise, ‘Generate adress’ butonunu kullanabilirsiniz.  Buradan ETH de satın alabilirsiniz, herhangi bir fiyat yanlışı söz konusu değil. Bu aşamada size bir de anahtar kodu verilecektir. Uzun haneli, hem rakam hem de harflerden oluşan bu kodu saklamalısınız. Bu sizin aktarım işlemleriniz gibi birçok alanda kullanacağınız kodunuzdur. Dilerseniz kaybolmaması adına Paper Wallet da kullanabilirsiniz. Bunun için ‘print’ seçeneğini kullanıp cüzdanınızı oluşturmanız yeterlidir.

Ethereum (ETH) Coin Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

Nereden Satın Alınabilir?

Günlük 1 milyar doları aşan işlem hacmi ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi ile ön plana çıkan Binance borsasından Ethereum (ETH) satın alınabilir.

Nasıl Satın Alınır?

  • Adım 1: Öncelikle Binance’ın kayıtlı bir üyesi olmanız gerekli. Teleşlanmayın kayıt sandıgınız kadar uzun degil, Buraya tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz.

  • Adım 2: Kayıt sırasında güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulamanız istenecektir. Kayıt olduktan sonra, kayıt formunda girdiğiniz postaya giriş yapmanız ve borsada kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız istenen maildeki bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızı güvenli  tutmak için etkinleştirilmiş 2FA kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 3:Binance borsasında biraz bitcoin yada Ethereum gönderin.Ethereum (ETH) coin satın almak için borsadaki cüzdanınıza para transfer etmeniz gerekiyor. Bunu sayfanın üst kısmındaki “Funds” bağlantısına giderek “Deposits & Withdrawals” seçeneğini tıklayın.
  • Adım 4: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i aramalısınız. Bitcoin bulamadıysanız, aramanızı daha hızlı yapmak için sayfadaki  arama kutusunu kullanabilirsiniz. Bulduğunuzda, hemen önündeki “Deposit” butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Sizin için oluşturulan bir cüzdan adresini göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya bitcoinlerinizi sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekir. Oluşturulan adrese bitcoin satın almak istediğiniz Ethereum (ETH) tutarını (işlem ücreti masraflarını karşılamak için biraz daha fazla gerekecektir) gönderin. Bir süre bekleyin ve fonlarınız Binance hesabınıza bir kaç dakika içinde transfer olacaktır.
  • Adım 6: Binance logosunun yanındaki ‘Exchange’ bağlantısını tıklayın ve ‘Basic’ seçeneğini seçin. Sayfa yüklendiğinde sayfanın sağ üst bölümünde ETH/BTC çifti bulun. Aramanızı daha hızlı yapmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.
  • Adım 7: Grafiğin hemen altındaki “Buy” bölümünde, Price başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz. Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Ethereum (ETH) coin sayısını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın altındaki %100 butonuna tıklamaktır. Ethereum (ETH)  Buy butonuna tıklayın. Aldığınız koinler birkaç dakika içinde hesabınızda gözükecektir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here