Ethereum Madenciliği Nasıl Çalışır?

0
411

Ethereum Madenciliği

Ethereum(ETH) diğer coin birimlerinden farklı bir algoritmaya sahiptir. Kullandığı algoritma ETHASH olarak biliniyor. Bitcoin’in popülerliği ile beraber, hemen ardından ön plana çıkan diğer bir coin türü olduğunu söylemek de mümkün. Mining sistemi ise, yatırımcının sistemi üzerinden solo olarak elde ettiği coinleri ifade etmektedir. Bunun için elinizde iyi bir sistemin olması gerekiyor.
Nvidia ya da AMD ekran kartı çeşitlerine göre bile mining işlemi değişebiliyor. Mining için sırasıyla, Geth yükleme, Blockchain senkronu sağlama ve kendi adresinizi oluşturma aşamalarından geçmeniz gerekiyor. Ethereum ile bağlantı kurmanızı sağlayan Geth sistemi verileri sizin işlemcinize aktarmaktadır. Sonra Ethereum hesabı kurulmuş olmalı. Geth üzerinden Ethereum ile bağlantı kurma komutu iletildikten sonra mining blokları karşınıza çıkacaktır.
Ethereum Mining Kazandırıyor mu?
Bitcoin gibi sistemler önemli yükselişlerinden birini 2014 yılında gerçekleştirmiştir. Sonrasında 2017 yılının ikinci yarısı itibariyle de ciddi bir sükse yaratılmıştır. Bu noktada da mining sisteminin durma noktasına geldiğini söyleyebiliriz.

Bunun nedenlerinden biri 2014 yılı ve sonrası blok madenciliğinin fazlasıyla yapılması ve o dönem var olan rig kasaları bile şu an kat be kat pahalı durumda. Yatırım yapıp solo olarak mining yapmak isterseniz ETH olarak fazla bir karınız olmayacaktır. Bu yüzden, alım satım yapmanız daha karlı duruyor bu evre için. Ya da mining yapmak isteyenler için pool yani havuz sistemleri bulunuyor. Bunlara katılarak belli bir oran üzerinden kar sağlayabiliyorsunuz.

Ethereum Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here