Ethereum Madencilik Yazılımları Nelerdir?

0
451

Mining sistemi, geçmişten bu yana popülerlik ve kullanımının artmasıyla beraber değişime uğramaktadır. İşlem kartı (CPU), ekran kartı (GPU) üzerinden mining yapılabilmektedir. Fakat belirttiğimiz gibi değişim sürekli bu piyasada devam ettiği için artık ASIC ismi verilen cihazlar ile de mining yapılabiliyor. Madencilik, solo olarak yapıldığınızda günümüzde pek etkili bir kazanç yolu değil açıkçası fakat elektrik maliyetinin düşük olduğu yerlerde rig kasası bulunan iyi donanıma sahip yerlerde hala getiri sağlamaktadır. Bunun için yabancı alışveriş sitelerinde de görebileceğiniz üzere, ortalama 15 bin TL’ye bahsettiğimiz bu cihazların satışı yapılmaktadır. Yazılım bağlamında ise, işlev aynı olsa da uyum bakımından Windows ve Linux olarak indirilmesi gereken sistemler ikiye ayrılmış konumdadır. Google Drive üzerinden bu yazılımları bulup indirebilirsiniz. İkisi için de, Claymore’s Miner ya da Claymore’s dual ethereum+ decred amd+ nvidia gpu miner programlarını kullanabilirsiniz. Dijital cüzdanınız için de Jaxx indirmelisiniz.

Ethereum Madencilik Sistemine Giriş

Madenciliğe başlamak için, kullandığınız sisteme göre, Jaxx sitesi üzerinden yazılımı indirmelisiniz. Herhangi bir kurulum gerekmeden, direkt zipli dosyadan çıkartabilirsiniz.

Ethereum

Açtıktan sonra ise, ‘Creat new wallet’ seçeneğini kullanarak cüzdan oluşturmalısınız. Jaxx geniş bir sistem olduğu için coin türleri arasından ETH’yi seçmeniz lazım. Ardından solo mining yerine daha iyi kar sağlamak için madencilik nanopool’larını kullanabilirsiniz. Yalnız burada kazancınız havuz ve sizin arasında belli oranlarda paylaştırılıyor. Son aşamada ise yukarıda da belirtmiş olduğumuz Claymore’s Dual Miner’ı indirmeniz lazım.

Claymore’s Miner Giriş

Yazılımın ilk aşamasından sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu kapsamda, işletim sisteminizi ve GPU markanızı tercih etmelisiniz yazılım üzerinden. Ardından sisteminiz için bir isim oluşturup mail adresi eklemeniz gerekiyor. Anahtar kodu  şeklinde belirtilmiş olan, ilk algoritma alanına ise cüzdan adresinizi girmeniz lazım. Bunun için Jaxx sisteminden bilgilerinizi alabilirsiniz. İkinci algoritma kısmına ise none demeniz yeterli. Generate butonuna bastıktan sonra, indirdiğiniz dosyayı Claymore’s miner’a aktarmanız lazım. Klasörünüzde yer alan ‘start.bat’ uzantılı dosya ise sizin mining için gerekli olan son adımınız. Buna tıkladıktan sonra gerekli tüm işlemler başlamaktadır.

Ethereum Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here