Kraken Bitcoin Borsası İncelemesi

0
693

Kraken bir kripto para borsasıdır. Çin alt yapısı olan borsa sisteminde birçok kripto para işlem görmektedir. Diğer sistemlere göre veri merkezli olarak oldukça hızlı ve güvenilirdir. Tüm dünyada ve Türkiye’de oldukça popülerleşen kripto paralar sayesinde bu borsalarda fazlasıyla revaca çıkmıştır. Kraken borsasına yatırım yapmak için öncelikle internet üzerinden bir e cüzdan hesabı oluşturmanız gereklidir. Cüzdan hesabınızın onayından sonra hemen alım satım ve takas işlemlerine geçebilirsiniz. Uzun vadeli ve kısa vadeli yatırım yapmak isteyen insanların talep gösterdiği bu borsa sistemlerinin genellikle İngilizce olmasından kaynaklı Türk yatırımcılar çeviriciler yardımıyla sitenin kullanımını yapmaktadırlar.

Kraken Borsasında İşlem Gören Coinler

Diğer kripto borsaları gibi Kraken borsasında da birçok kripto para çeşidi işlem görmektedir. İşlem hacminin büyük olmasında ve kripto paraların tüm çeşitlerinin bulunmasından kaynaklı olarak insanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Ara sıra yaşanan her aksaklık gibi geçtiğimiz günlerde borsada alım satımda bir aksaklık yaşanmıştır. Her geçen gün büyüyerek gelişen bu sistemlerin alt yapısı ve alt coin hacimleri oldukça geniştir. İstediğiniz kadar coin alabilir ve işlem gördürebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama yoktur fakat sınırsız coin için öncelikle sistemden gelen maile onay vermeniz gereklidir. Kraken Borsasında İşlem Gören Coinler, Bitcoin   ( ) , Ethereum, Litecoin, IOTA coin, Augur, Stor Coin, Dash Coin, Steem Coin, ripples, Stellar, Synereo, Monereo gibi birçok kripto para işlem görmektedir.

Kraken Borsası Para Yatırma

Kraken borsasına giriş yaptıktan sonra artık para yatırma işlemlerine geçebilirsiniz. Borsaya sitesine girdikten sonra sağ üstteki sign up tan sisteme giriş yapınız. Daha sonra Hesap> Finansman > Para Yatırma ’ya gidip para yatırma türünü seçerek Kraken hesabınıza para yatırabilirsiniz. Mesela: XBT’yi satın almak için Hesap> Ticaret> Yeni Siparişe giderek sipariş vermenizde mümkündür. Mevduatınızın para birimi ile eşleşen fiyat para birimiyle istediğiniz veya yatırım yapmak istediğiniz döviz çiftini seçin. Doğru döviz çifti seçtiğinizden emin olunuz. Satın almak istediğiniz XBT tutarını girin. Geçerli piyasa faiz oranını kullanarak kripto para satın alabilir veya bir limit sipariş vermeyi seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here