Litecoin Nedir?

0
443

Litecoin ile Karlı Yatırım


Litecoin kripto para dünyasında son derece popüler olan ve Bitcoin’e rakip olan sanal paralardan bir tanesidir. Litecoin’in son zamanlardaki artışı da yatırımcıları bu kripto para türüne itmektedir. Yıl içerisindeki artışları ile bireysel anlamda yatırım yapmak isteyen kişiler için kripto paralar arasında ön plana çıkmaktadır. Son yıllarda en çok konuşulan konulardan biri olan sanal paralar içerisinde bitcoinden sonra en çok değerlenen litecoin nedir?

Litecoin son zamanlarda giderek daha da popülerleşmiştir. Ay içerisinde yatırımcıları için yüzde üç yüze kadar kâr ettiren Litecoin kripto paralar içerisinde yıldızı parlayanlar arasında bulunmaktadır.

Coin borsalarında yerini alırken kripto paraların yeni yıldızı olarak gösterilmektedir. Bireysel yatırım yapmak isteyen kişiler ve sanal para alarak kâr etmek isteyen kişiler içinde önerilmektedir.

Litecoin ile Bitcoin Arasındaki Fark Nedir?

Litecoin ve Bitecoin  kripto paralar arasında tanınan ve yatırımcısı çok olan sanal para birimleridir. Bu iki sanal para birimi aynı olarak görünse de aralarında bazı farklar bulunabilmektedir. Bu farklar ile yatırımcılar hangisine yatırım yapması gerektiğini daha net kavramaktadır. Litecoin ile bitcoin arasındaki fark nedir?

  • Coin limiti coinlerin yıl içerisinde üretilebildikleri yani madenden çıkabildikleri üst limitlerdir.
  • Litecoin limiti yıl içerisinde 84 milyonken Bitcoin limiti 21 milyondur.
  • Bitcoin şimdiye kadar on iki adet ödül alabilmiştir. Litecoin ise yirmi beş ödül almıştır.
  • Litecoin üzerinde bir blok 2,5 dakika sürerken Bitcoin üzerinde bir bloğun zamanı 10 dakika alabilmektedir. Bu nedenle de Litecoin şuan Bitcoin platformundan daha avantajlı bir platformdur.
  • Litecon’in piyasaya sunulduğu ve geliştirildiği tarih 7 Ekim 2011’dir. Bitcoin ise Litecoin’den çok daha önce yani 3 Ocak 2009 yılında geliştirilmeye başlanmış ve kripto paralar arasına eklenmiştir. Bu nedenle Bitcoin çok daha eski bir kripto para birimidir.
  • şimdiye kadar sanal paraların içerisinde en çok kullanan ve yatırımcılar için en çok yer eden kripto para da Bitcoin’dir.

Bitcoin piyasasındaki ani düşüşler ve Litecoin tarafından sürekli kazanan yatırımcılar nedeni ile bu denge değişeceğe benzemektedir. Bitcoin şimdilerde eskisi kadar kâr ettirmezken Litecoin ay içerisinde yüzde üç yüz kâr ile kişileri etkilemektedir.

Bitcoin SHA-256 algoritmasında bulunmaktadır. Litecoin ise algoritma kolu olarak Scrypt üzerinde bulunmaktadır. İki kripto para arasındaki farklardan biri de bulundukları algoritmadır.

Coinler arasında zorluk hedeflendirmesi gibi bir hedeflendirme de yapılmaktadır. Bu hedeflendirmeler de coinler arasındaki farkı meydana getirebilmektedir. Litecoin zorluk hedeflendirmesi 2016 blok iken Bitcoin zorluk hedeflendirmesi de 2016 bloktur.

Litecoin Nasıl Satın Alınabilmektedir?

Litcoin satın almak ve bireysel bir yatırım yapmak isteyen kişiler piyasa araştırması ve analizi yapmak zorundadır. Yatırımcılar Litecoin’i Türkiye’de bulunan coin piyasalarından satın alabilmektedirler. Koinim üzerinden kişiler ellerinde bulunan hazır para vasıtası ile Litecoin alabilmektedirler. Litecoin borsasında hamle yapabilmek için gerekli yerlere üye olunması gerektiği de unutulmamalıdır.

Litecoin sadece Türkiye’de bulunan coin piyasalarından alınmaz. Türkiye’de ya da dışarıda bulunan kişiler güvenilir dış ülke piyasalarından da Litecoin’e sahip olabilmektedirler.

Litecoin ve Diğer AltCoinler Nasıl Kullanılır?

Sanal para olarak bilinen coinler kendi piyasaları üzerinden alınıp satılabilmektedirler. Bu nedenle de bireysel yatırım yapmak isteyen kişiler sıkça başvurmaktadırlar. Litecoin ve diğer altcoinleri kullanmak isteyen kişiler her coini kendi borsasında satın alabilmekte ya da satabilmektedir. Aynı zamanda birilerine devretmek gibi işlemleri de gerçekleştirmek mümkündür. Yani tüm coinler bireysel anlamdaki bir yatırım amacı ile kullanılabilmektedir. Bu yatırım amacı dışındaalım ve satım işlemleri için de hem Litecoin hem de diğer altcoinler tercih edilebilmektedir. Bu coinlerin borsasına üye olmak da işlem yapmak için kolaylık sağlayacaktır.

Litecoin Degeri Nedir?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here