Windows İçin Bitcoin Madenciliği Yazılımı

0
415

Bitcoin madenciliğinin gerçek işlemi madencilik donanımı tarafından yürütülmektedir. Siz de bu havuzun bir parçasıysanız madencilik yaptığınız sırada madenlerinizi Bitcoin madencilik havuzuna ve blok köprüye bağlamak için özel bir Bitcoin madenciliği yazılımı kullanmanız gerekmektedir. Bitcoin madencilik yazılımı, madencilerin yapması gereken işi madencilere sunar ve tamamlanan işi madencilerden alma görevindedir. Elde edilen bilgileri maden havuzuna veya blok zincirine aktarır.

Bitcoin Miner

Windows işletim sistemi üzerinden madencilik yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği yazılımlardan birisi; Bitcoin Miner yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak rahat bir şekilde madencilik yapabilirsiniz. Windows üzerinde kullanılan en iyi yazılımlar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

BTCMiner

Bitcoin madenciliği yapmak isteyen ve Windows işletim sistemine sahip olan kişilerin kullanabileceği madencilik yazılımlarından birisi de; BTCMiner yazılımıdır. Bu yazılım ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. ZTEX FPGA panoları için çok uygun bir mining yazılımı olduğunu söyleyebiliriz.

CGMiner

Windows üzerinden Bitcoin madenciliği yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer yazılım sistemi de; CGMiner yazılımıdır. CGMiner yazılımında sizlere birçok alanda destek verildiğini de söyleyebiliriz. Yazılımda sizlere türev ve bitiş paralar için fanspeed desteği ile saat hızlandırma desteği sunulmaktadır. Aynı zamanda FPGA, ASIC ve multi threaded multi pool GPU madenciliği ile ATI GPU izleme imkanı da sunulmaktadır. Yazılımın sunduğu bu özellikler tercih edilmesini de artırmaktadır.

BFGMiner

Bitcoin madenciliğini Windows işletim sistemine sahip olan cihazlar üzerinden yapacağınız zaman BFGMinder yazılımı tercih edebileceğiniz yazılımların arasında yer almaktadır. Yazılım sadece Windows değil, Linux, Mac ve C yönlendiricileri de desteklemektedir. Yazılım bu yönlendiricileri sadece desteklemekle kalmıyor aynı zamanda FPGA, ASIC, GPU ve işlemci madenciliği de yapabiliyor. Yalnız bunların çapraz platformda yazılmış olması gerekmektedir.

EasyMiner

EasyMiner, Linux, Windows ve GUI tabanlı bir madencilik yazılımı uygulamasıdır. Sisteminizde dahili CG için çok uygun bir sarmalayıcı görevini görecektir. Yazılım otomatik şekilde Bitcoin madencilerinizin yapılanmasını sağlarken yaptığınız Bitcoin madenciliğinin çok kolay bir şekilde görselleştirilmesi adına performans grafikleri de sunacaktır.  Yaptığı madenciliği görsel bir şekilde takip etmek isteyen kişilerin tercih etmesi gereken yazılımlar arasında yer almaktadır.

Bitcoin Degeri

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Vol
Last Market

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here